Całoroczny ogród domowy

Od dawien, dawna wiadomo, że rośliny doniczkowe w domu, bardzo korzystnie wpływają na dobre samopoczucie i zdrowie człowieka.p pochłaniają dwutlenek węgla a wydalają tlen, który jest nam potrzebny do życia. Zatem im wiecej roślin w domu, tym zdrowsze otoczenie.

Żywa dekoracja

Oprócz właściwości zdrowotnych, kwiaty trzymane w domu, są piękną żywą dekoracją. I to nie tylko te kwitnące, ale również zwykłe zielone. Wybór roślin doniczkowych jest bardzo duży, i ciągle ulega rozszerzeniu o nowe gatunki. Kwiaty nie muszą stać wyłącznie na parapecie, jak to się przyjęło, ale mogą zdobić ściany lub stać się przegrodą dzielącą pomieszczenie.

Gatunki pnące

Niektóre gatunki roślin doniczkowych są bardzo okazałe i mają szeroki zasięg. Swoimi pnączami są w stanie, w krótkim czasie otulić nawet pół mieszkania. Co to za gatunki? Epipnemnum złociste, ma dość duże, błyszczące, żółto nakrapiane liście a sadzonka umieszczona w jednej doniczce, w ciągu kilku lat urośnie do  niebywale dużych rozmiarów. Bardzo łatwa w uprawie i również pnąca roślina to Cissus Australijski, ma jasnozielone, owalne liście o ząbkowanych brzegach, jego pędy dorastają do 1-2 metrów. Pozostając w podobnym klimacie, popularny przed wieloma laty- Cissus Rombolistny, dorasta nawet do 3,5metra długości. Nie sposób tu wspomnieć o bardzo modnej roślinie doniczkowej znanej już od lat, jaką jest Monstera Dziurawa. Piękny kwiat o niebywale okazałych liściach o długości nawet do 30cm.

Pnące i kwitnące

Z roślin domowych nie tylko zielonych, ale również kwitnących, można wybrać kwiat o nawie Hoja, ma piękne, mięsiste, grube, ciemnozielone liście, a do tego, pachnące kremowe lub jasno różowe kwiaty. Wspomnieć trzeba też o pnącym Stefanotisie Bukietowym, który uprawiany w mieszkaniu osiąga nawet do 2,5 metra, a kwiaty ma białe gwiazdkowane, zebrane w grona.

Bez względu, jakie wybierzemy do swojego domu, na pewno wzbogacimy nimi swoje wnętrze, i to nie tylko to mieszkalne.

 

Be the first to comment on "Całoroczny ogród domowy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*