Okap wpuszczany w szafkę do małej kuchni

Jednym z elementów aranżacji wnętrza kuchennego jest zamontowanie okapu. Nie zawsze jest on ozdobą kuchni i to z różnych powodów. Może nie być atrakcyjny wizualnie, nie mieć odpowiedniego rozmiaru lub kształtu. Poza tym montując go między szafkami, trzeba pamiętać o tym, żeby je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem pary wodnej. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się okap wpuszczany w szafkę.

Okap do zabudowy – zastosowanie

Jest to sprzęt, który znajduje zastosowanie w każdej kuchni. W małej pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i nie zaburza koncepcji aranżacji przestrzeni. Wygląda nowocześnie, a do tego jest funkcjonalny. Rura, która odprowadza zapachy i parę, ukryta jest w szafce, podobnie jak okap.

Montaż okapu

Większość modeli obudowuje się płytą meblową. Dobrze, gdy jest ona w kolorze korpusu okapu. Nie odróżnia się on wtedy od reszty. Tego typu urządzenia można zakupić w dwóch wersjach. Jedna z nich działa jak wyciąg, a więc odprowadza zapachy od razu wprost do komina. Druga wersja działa jako pochłaniacz. Zatrzymuje zanieczyszczenia na filtrach, które co jakiś czas należy wymieniać. Z reguły robi się to, co kilkanaście miesięcy, chyba że okap jest bardzo eksploatowany, to wtedy częściej. Nie należy obawiać się, że okap nie zmieści się w szafce. Dostępne są one w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwiej dobrać taki, który idealnie wkomponuje się w dostępną przestrzeń. Ich cena uzależniona jest od producenta, a także materiału, z jakiego zostały wykonane. Jeśli mają nietypowy wymiar, to także są droższe.

Be the first to comment on "Okap wpuszczany w szafkę do małej kuchni"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*